Znajdź nas

TOP News

Wygrana prezentem na 19. urodziny! Kinga Rajda najlepsza w zawodach FIS Cup

Piękny prezent urodzinowy sprawiła sobie Kinga Rajda. Świętująca dziś 19. urodziny Polka wygrała zawody FIS Cup w Oberwiesenthal.

Kinga Rajda

W pierwszej serii Kinga Rajda uzyskała 97 metrów i dość pewnie prowadziła. Druga ze stratą blisko pięciu punktów była Selina Freitag. Niemka skoczyła 92 metry. Trzecie miejsce zajmowała Czeszka Klara Ulrichovwa, która wylądowała na 92 metrze.

Nieźle wypadły pozostałe Polki. Anna Twardosz i Joanna Szwab solidarnie uzyskały 88 metrów i plasowały się odpowiednio na piątej i szóstej lokacie. 20. była Wiktoria Przybyła z rezultatem 80 metrów.

W finałowej rozgrywce Kinga Rajda znów nie dała szans rywalkom. Polka poprawiła się jeszcze o dwa metry i zdecydowanie zwyciężyła. Drugie miejsce zajęła Klara Ulrichova, która skoczyła 93 metry. Czeszka przegrała z podopieczną Łukasza Kruczka o ponad 11 punktów. Trzecia z odległością 92 merów była Selina Freitag.

Szóstą pozycję utrzymała Joanna Szwab. Nasza zawodniczka w drugiej serii skoczyła 84 metry. Słabiej wypadła Anna Twardosz, która po skoku na odległość 77,5 metra spadła na dziewiątą lokatę. Wiktoria Przybyła uzyskała 68 metrów i zajęła 29. miejsce.

Również wczoraj w Oberwiesenthal biało-czerwone spisały się bardzo dobrze. Kinga Rajda była wówczas trzecia, Joanna Szwab szósta, a Anna Twardosz siódma.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News