Znajdź nas

TOP News

Triumfalny weekend polskich snowboardzistów. Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król wygrali Puchar Europy

To był udany weekend polskich snowboardzistów. Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król wygrali Puchar Europy w Hochfuegen.

Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król
Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król /fot. PZN/

W sobotę biało-czerwoni rywalizowali w slalomie gigancie równoległym. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Oskar Kwiatkowski. Polak o 0,27 sek. pokonał Koreańczyka Sangkyum Kima. Trzecie miejsce zajął Gabriel Messner. Dla naszego zawodnika był to pierwszy triumf w zawodach tej rangi. Ósme miejsce zajął Michał Nowaczyk.

Równie dobrze spisała się Aleksandra Król. Polka uzyskała trzeci czas i przegrała tylko z Ramoną Theresią Hofmeister i Seliną Joerg. Należy przy tym pamiętać, że obie Niemki zajmują dwie czołowe lokaty w generalce Pucharu Świata. Aleksandra Król przegrała zatem z uznanymi markami. Dziewiąta była Weronika Biela, a na początku drugiej dziesiątki uplasowały się Aleksandra Michalik (12.) i Maria Chyc (14.)

W niedzielę również rozegrano slalom gigant równoległy, a nasi zawodnicy spisali się jeszcze lepiej. Wśród kobiet Aleksandra Król wykorzystała nieobecność Niemek i pewnie wygrała. Kolejne miejsca zajęły Carolin Langenhorst i Sofia Nadyrshina. Tuż za podium została sklasyfikowana Weronika Biela.

U panów Oskar Kwiatkowski również włączył się do walki o zwycięstwo. Tym razem Polak musiał jednak uznać wyższość nieznacznie szybszego Niemca Stefana Baumeistera. Trzeci był Rosjanin Jarosław Stepanko. Dobrze wypadł Michał Nowaczyk, który uplasował się na piątym miejscu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News