Polecamy

Paulina Piechota show! Trzy złota i dwa rekordy Polski

Mistrzostwa Polski w pływaniu miały kilkoro bohaterów, ale bez wątpienia największą z nich była Paulina Piechota. 20-latka w Ostrowcu Świętokrzyskim wywalczyła trzy złote medale, a także pobiła dwa rekordy Polski.

Paulina Piechota
Paulina Piechota /fot. fanpage Pauliny Piechoty/

Paulina Piechota pierwsze show dała na dystansie 400 metrów kraulem. 20-latka wytrzymała do końca mocne tempo i triumfowała z czasem 4:05.33. Tym samym pobiła najstarszy kobiecy rekord Polski na krótkim basenie, który należał do olimpijki z Aten Pauliny Barzyckiej.

Drugie show Paulina Piechota zaserwowała ostatniego dnia imprezy. Nasza młoda zawodniczka mierzyła się wówczas z dystansem 1500 metrów stylem dowolnym. 20-latka płynęła bardzo mocno i wygrała z czasem 15:56,62. Dzięki temu o ponad 12 sekund pobiła swój rekord Polski. Paulina Piechota jest pierwszą Polką w historii, która pokonała ten morderczy dystans poniżej 16 minut. „O mój Boże” – napisała w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że rekord świata na krótkim basenie na tym dystansie wynosi 15:18,01 i należy do Niemki Sarah Kohler.

20-latka w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyła pływackiego hat tricka. Triumfowała bowiem również na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Teraz przed Polką przygotowania do majowych mistrzostw Europy w Budapeszcie.