Znajdź nas

Polecamy

Coming out znanej polskiej siatkarki. „Chcę być sobą, chcę być szczęśliwa”

Katarzyna Skorupa po raz pierwszy wyznała publicznie, że jest lesbijką. Coming outu dokonała na łamach tygodnika „Wprost”.

Katarzyna Skorupa podczas meczu

Spekulacje medialne na temat orientacji seksualnej znanej siatkarki pojawiły się w listopadzie. „La Gazetta dello Sport” opublikowała wtedy zdjęcie, na którym Katarzyna Skorupa całuje się z inną zawodniczką Paolą Egonu. Wówczas była reprezentantka Polski nie skomentowała tych doniesień. Zdecydowała się na taki krok dopiero teraz w rozmowie z „Wprost”. „Gdybym całowała się wtedy z mężczyzną, pewnie nikt nie zwróciłby na to uwagi. A tak wybuchła wielka afera, że kobieta pocałowała kobietę” – powiedziała siatkarka.

W wywiadzie dla „Wprost” Katarzyna Skorupa przyznała, że jest lesbijką i nie zamierza robić z tego tajemnicy. „Chcę być sobą, chcę być szczęśliwa i nie zrezygnuje z tego da czyjeś wygody” – stwierdziła.

Siatkarka wyznała również, że czuła się dyskryminowana i wciąż zdarzają się sytuacje, gdy tak nadal czuje. Nie chciała jednak powiedzieć czym ta dyskryminacja się przejawia. „Mam obawy o tym opowiadać” – wyjaśniła.

Katarzyna Skorupa pytana jak wiele jest homoseksualnych siatkarek w Polsce stwierdziła, że zna takich sporo. „Nie decydują się o tym mówić ze względu na dyskryminacje” – dodała. Jak tłumaczy była reprezentantka Polski, zawodniczki boją się strat finansowych, a nawet wyrzucenia z klubu. „W siatkówce działa agent, który zapowiadał, że przygotuje listę lesbijek i osób biseksualnych. Ja pytam w jakim celu?! Przecież to jest patologia” – podsumowała była reprezentantka Polski.

Katarzyna Skorupa w latach 2004-2012 rozegrała 150 spotkań w biało-czerwonych barwach. Jej największym reprezentacyjnym sukcesem jest awans i udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Zawodniczka ma też w dorobku mistrzostwo Polski i Włoch. Kilkukrotnie stała też na podium Ligi Mistrzyń.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy