Znajdź nas

TOP News

Kobayashi wygrywa Raw Air! Jakub Wolny czwarty

Konkursem indywidualnym w Vikersund zakończył się turniej Raw Air. Konkurs na największej skoczni na świecie wygrał Domen Prevc. Zwycięzcą całego Raw Air został rzutem na taśmę Ryoyu Kobayashi. Jakub Wolny był 4. To jego najlepszy wynik w karierze.

W pierwszej serii Jakub Wolny po skoku na 230 metr i ponownym poprawieniu rekordu życiowego, był na 3. miejscu. Na pozycji lidera uplasował się Domen Prevc. Drugi był Ryoyu Kobayashi. Do drugiej serii awansowała jeszcze trójka Polaków: Kubacki (11. miejsce), Żyła (12. miejsce) i Stoch (16. miejsce).

Druga seria zapowiadała się emocjonująco, ponieważ ówczesny lider Raw Air Stefan Kraft nadal miał kilkupunktową przewagę nad Japończykiem. W swoim drugim skoku uzyskał 229,5 metra. Był to gorszy wynik w porównaniu z pierwszą serią, w której Austriak skoczył 236,5 metra. Jednak pozwoliło mu to wejść na podium kosztem Jakuba Wolnego. Polak doleciał do 225,5 metra i ostatecznie musiał zadowolić się 4. pozycją. Ryoyu Kobayashi poleciał aż 239 metrów. Dzięki temu odrobił stratę w Raw Air i w końcowym rozrachunku został zwycięzcą tego turnieju. Konkurs o 0,1 punktu wygrał młodszy z braci Prevc, który skoczył 232,5 metra.

Swoje rezultaty poprawili pozostali Polacy. Żyła awansował na 9., a Kubacki na 10. pozycję. Kamil Stoch wywalczył 12. miejsce i zagwarantował sobie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do drugiego Krafta traci 66 punktów.

Więcej w TOP News