Znajdź nas

TOP News

Kamil Majchrzak za burtą US Open

Kamil Majchrzak odpadł z US Open. W III rundzie Polak przegrał 5:7, 6:7, 2:6 z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Kamil Majchrzak w US Open
Kamil Majchrzak

Pierwszy set meczu zapowiadał bardzo wyrównany pojedynek. Kamil Majchrzak grał w nim bardzo uważnie i wygrał wszystkie swoje podania. Niestety w dwunasty gemie został przełamany, a rozpędzony Bułgar wygrał 7:5. W drugiej partii w pewnym momencie sytuacja Polaka była już zła, bo przegrywał 1:4. Jednak nasz tenisista się nie poddawał i zdołał wygrać trzy gemy z rzędu. Do tie-breaku gra toczyła się punkt za punkt. W nim Kamil Majchrzak prowadził już 5:2, ale Dimitrow mocno przycisnął i zdołał odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Polak wybronił jeszcze trzy piłki setowe, ale musiał uznać wyższość rywala.

Trzecia odsłona to już zdecydowana nominacja Gigora Dimitrowa. Bułgar grał coraz lepiej, tymczasem Kamil Majchrzak popełniał sporo niewymuszonych błędów. W rezultacie Polak uległ 2:6, a w całym meczu 0:3.

Mimo porażki, awans do III rundy jest największym sukcesem w karierze Kamila Majchrzaka. Wcześniej z turnieju US Open odpadli Iga Świątek iMagda Linette (obie II runda), a także Hubert Hurkacz i Magdalena Fręch (oboje I runda).

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News