Pierwsze koty za płoty. Polscy koszykarze na wózkach od wygranej zaczęli mistrzostwa Europy

Udany początek mistrzostw Europy w koszykówce na wózkach. W Wałbrzychu biało-czerwoni pokonali 79:53 Szwajcarię.

Dominik Mosler, Polska-Szwajaria
Polscy koszykarze przed meczem ze Szwajcarią /fot. Sportowy Wałbrzych TV/

Pierwsza kwarta to dość widoczna przewaga podopiecznych Piotra Łuszyńskiego. Dzięki bardzo dobrej skuteczności takich graczy jak Dominik Mosler i Marcin Balcerowski, nasza reprezentacja prowadziła 18:12. W drugiej kwarcie Szwajcarzy momentami zbliżali się do Polaków, ale ci skutecznie odskakiwali. Tym samym do przerwy było 34:26.

Trzecia odsłona spotkania to już dominacja polskich koszykarzy. Nasi zawodnicy grali fenomenalnie i po 30 minutach prowadzili aż 62:36. Ostatnia kwarta to utrzymanie trendu. W konsekwencji biało-czerwoni triumfowali w całym spotkaniu 79:53.

W kolejnych meczach reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami, Włochami, Anglikami i Austriakami.