Znajdź nas

TOP News

Dzień jak co dzień, czyli kolejne medalowe żniwo polskich żołnierzy na wojskowych Igrzyskach

Czwarty dzień zmagań i kolejne medalowe gradobicie na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. We wtorek biało-czerwoni w Wuhan wywalczyli dziesięć medali. Złoto zdobyły żeglarki Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar.

Justyna Święty-Ersetic podczas ME
Justyna Święty-Ersetic sezon kończy z brązem w Wuhan

Wtorek w Wuhan należał do naszej kobiecej załogi 470. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar podczas wcześniejszych wyścigów spisywały się doskonale i dwa razy wygrywały. W dodatku tylko raz spadły poza podium, ale ten wynik został usunięty jako najsłabszy. Mimo to Polki do końca nie mogły być pewne złotego medalu, ponieważ równie świetnie pływały Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retronaz. Ostatecznie Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wyprzedziły rywalki o jeden punkt.

Do rywalizacji na wojskowych Igrzyskach przystąpili lekkoatleci. Na początek biało-czerwoni zgarnęli trzy medale. Srebro w pchnięciu kulą wywalczył Konrad Bukowiecki. Wicemistrz Europy zapewnił sobie drugie miejsce pchnięciem na odległość 21,84 m. Wygrał Darlo Romani, który pobił rekord imprezy próbą na 22,36 m.

W biegu na 400 metrów po brąz sięgnęła Justyna Święty-Ersetic. Polka ukończyła bieg z czasem 52,19 sek. Wygrała mistrzyni świata Salwa Eid Naser z rezultatem 50,15 sek. Czwarta była Małgorzata Hołub-Kowalik.

Na najniższym stopniu podium stanęła również Malwina Kopron. Polka zapewniła sobie medal dopiero w ostatniej próbie, posyłając młot na odległość 67,12 m. Najlepsza okazała się Chinka Wang Zeng z wynikiem 69,34 m.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar podczas próby przedolimpijskiej

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar żeglują podczas próby przedolimpijskiej

Kolejne krążki w Wuhan wywalczyli nasi pływacy. Na 100 metrów stylem dowolnym trzeci był Kacper Majchrzak, który uzyskał czas 48,99 sek. Wygrał Rosjanin Władisław Griniew. Reprezentant Polski na najniższym stopniu podium stanął również w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym. Poza nim w skład naszej drużyny weszli jeszcze Radosław Kawęcki, Jan Kałusowski i Konrad Czerniak. Brąz wywalczyła też Alexandra Iwanowska, startująca na 200 metrów stylem zmiennym.

Brązowy medal zdobyła nasza drużyna judoczek w składzie: Eliza Wróblewska, Anna Borowska, Daria Pogorzelec, Karolina Tałach, Karolina Pieńkowska, Beata Pacut, Agata Ozdoba i Arleta Podolak. W walce o trzecie miejsce biało-czerwone pokonały 3:1 Włoszki.

Dobre wieści napłynęły również z zapaśniczych mat. Brąz w kategorii do 125 kg w stylu wolnym zdobył Robert Baran. W decydującej walce Polak pokonał Ukraińca Oleksandra Kołdowskiego. Wygrał mistrz olimpijski Taha Akgul. Z brązu cieszyła się także Katarzyna Krawczyk, startująca w wadze do 57 kg. Nasza zapaśniczka w walce o brąz okazała się lepsza od Białorusinki Kaciaryny Hanczar.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News