Znajdź nas

TOP News

Jeden dzień, dziesięć medali. Polscy żołnierze dalej zachwycają na Igrzyskach Wojskowych

Kolejne sukcesy polskich żołnierzy na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. W poniedziałek biało-czerwoni wywalczyli w Wuhan aż dziesięć medali.

Polscy żołnierze: Wojciech Kotowski, Adam Dubiel, Bartosz Stanilewicz i Hubert Nakielski, a także Jaromir Wojtasiewicz
Wojciech Kotowski, Adam Dubiel, Bartosz Stanilewicz i Hubert Nakielski

Drugi złoty medal dla Polski wywalczył Jaromir Wojtasiewicz, startujący w strzeleckim trapie. Nasz reprezentant w eliminacjach był drugi, ale w finale spisywał się znakomicie. Zgromadził 43 punkty na 50 możliwych i o punkt wyprzedził Rosjanina Aleksieja Alipowa. Biało-czerwoni wywalczyli srebro też w rywalizacji drużynowej. Na dorobek zespołu pracowali Jaromir Wojtasiewicz, Piotr Kowalczyk i Tomasz Pasierbski.

Trzecie złoto zdobyli nasi ratownicy sportowy, którzy w Wuhan spisują się rewelacyjnie. Wojciech Kotowski, Adam Dubiel, Bartosz Stanilewicz i Hubert Nakielski wygrali sztafetę 4×25 metrów holowanie manekina. Co więcej, w rywalizacji indywidualnej srebro wywalczył Adam Dubiel, będący tylko nieznacznie słabszym od Chińczyka Huana Linga.

Bardzo dobrze na basenie spisali się również nasi pływacy. Brąz na 100 metrów grzbietem wywalczyła Alicja Tchórz, natomiast na 200 metrów kraulem na najniższym stopniu podium stanął Kacper Majchrzak. Kolejny brązowy krążek dołożył Konrad Czerniak na 100 metrów motylkiem. Z trzeciego miejsca cieszył się także Dawid Szwedzki, startujący na 400 metrów stylem zmiennym. Ponadto na najniższym stopniu podium stanęła sztafeta 4×100 metrów kraulem, która w finale pływała w składzie Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak, Aleksandra Polańska i Alicja Tchórz.

Kolejny polski medal został zdobyty na szermierczej planszy. Wśród florecistek brąz wywalczyła Julia Walczyk. Polka w półfinale dość zdecydowanie przegrała z mistrzynią olimpijską Inną Derigłazową.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News