Znajdź nas

Polecamy

Wspaniały finał pięknej historii! Tomasz Kaczor wicemistrzem świata! Do tego jeszcze dwa medale polskich osad

Wspaniałe zakończenie kajakarskich mistrzostw świata. Ostatniego dnia zmagań w Szeged srebro wywalczyli Tomasz Kaczor i osada Piotr Mazur/Bartosz Grabowski. Brąz w K4 na 500 metrów zdobyły Karolina Naja, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk i Helena Wiśniewska.

Tomasz Kaczor
Tomasz Kaczor na starcie

W tym sezonie Tomasz Kaczor jest w doskonałej formie, a mistrzostwa świata miały stanowić ukoronowanie całego roku startowego. Zwłaszcza że w grę wchodziła walka nie tylko o medale, ale również o kwalifikacje olimpijskie. Finał C1 na 1000 metrów był bardzo mocno obsadzony, co zwiastowało wielkie emocje. Tomasz Kaczor wystartował znakomicie i od początku trzymał się ścisłej czołówki. Bywały nawet momenty, że nasz kanadyjkarz wychodził na prowadzenie. W połowie dystansu do szaleńczego ataku rzucił się Isaquias Dos Santos. Brazylijczyk narzucił bardzo mocne tempo i zdołał je utrzymać do końca. Wpłynął więc na metę jako pierwszy. Za jego plecami trwała walka o srebro. Z Tomaszem Kaczorem próbowali rywalizować Adrien Bart czy Sebastian Brendel. Polak jednak zachował siły na finisz i zdołał utrzymać drugie miejsce. To jego największy sukces w karierze.

Srebro w nieolimpijskiej konkurencji K2 na 200 merów wywalczyła nasza osada Piotr Mazur i Bartosz Grabowski. Mogło być nawet i złoto, bo Polacy do samego końca toczyli porywający bój z Rosjanami. Ostatecznie na tym sprinterskim dystansie lepsi okazali się jednak nasi rywali. Biało-czerwonym do złota zabrakło zaledwie 0,05 sek.

Z dużymi oczekiwaniami czekaliśmy na finał K4 na 500 metrów. W tej konkurencji startowała bardzo mocna polska osada w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk i Helena Wiśniewska. Dwie pierwsze niesione były dodatkowo wczorajszym wicemistrzostwem świata. Polki nie zawiodły oczekiwań i stoczyły piękną walkę o medale. Ostatecznie przypadło im w udziale brąz.

Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk, Helena Wiśniewska i Karolina Naja

Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk, Helena Wiśniewska i Karolina Naja

 

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy