Brazylia za mocna dla polskich siatkarzy. Biało-czerwoni od porażki zaczynają MŚ do lat 21

Nieudany początek mistrzostw świata do lat 21 w wykonaniu polskich siatkarzy. Podopieczni Michała Bąkiewicza przegrali 1:3 z Brazylią.

Podopieczni Michała Bąkiewicza podczas zgrupowania
Podopieczni Michała Bąkiewicza podczas zgrupowania /fot. twitter.com/polskasiatkowka

Spotkanie z Brazylią było bardzo nierówne, a wynik falował. Początkowo lepiej spisywali się Brazylijczycy, później inicjatywę przejęli Polacy. W końcówce mecz się wyrównał. Lepiej poradzili sobie jednak Canarinhos, którzy triumfowali 25:23. Spora w tym zasługa zawodników Michała Bąkiewicza, ponieważ ci popełniali mnóstwo błędów własnych.

Drugi set od początku przebiegał wedle założeń biało-czerwonych. W pewnym momencie Brazylijczycy tracili do Polaków aż 5 punktów, potrafili jednak wyrównać do stanu po 19. W końcówce lepiej poradzili sobie na szczęście nasi zawodnicy i to oni wygrali 25:23.

Jak się okazało był to jedyny zwycięski set w wykonaniu Polaków. W trzeciej partii Brazylijczycy nie dali nam absolutnie żadnych szans, kontrolując przez cały czas przebieg spotkania. W tej sytuacji sukcesem jest, że zawodnicy Michała Bąkiewicza przegrali tylko 18:25. Kolejna odsłona nie dostarczyła emocji. Canarinhos zbudowali sobie przewagę po pierwszej przerwie technicznej i utrzymali ją do końca, wygrywając 25:19.

Jutro rywalami Polaków będą Włosi, a pojutrze Kanadyjczycy. Awans do kolejnej fazy zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny.