Polskie siatkarki słabsze od Japonek. Zamiast walczyć o medale, powalczą o piąte miejsce

Koniec marzeń o medalu polskich siatkarek na mistrzostwach świata do lat 20. Biało-czerwone w ostatnim meczu drugiej fazy przegrały 1:3 z Japonkami.

Podopieczne Waldemara Kawki, Paulina Damaske, Zuzanna Górecka
Reprezentacja Polski do lat 20 /fot. PZPS/
Podopieczne Waldemara Kawki w trudnej sytuacji były już przed meczem. Żeby móc myśleć o półfinale musiały bowiem wygrać z liderkami grupy. Ta sztuka niestety okazała się zbyt trudna dla biało-czerwonych.
W pierwszym secie nasze zawodniczki popełniły bardzo dużo błędów. Praktycznie nawet przez chwilę nie było przesłanek, że mogą wygrać. Ostatecznie Polki przegrały do 20. Kolejna partia miała podobny przebieg. Japonki uzyskały sporą przewagę, ale w końcówce Polki dogoniły wynik. Biało-czerwone miały dwie piłki setowe i rozstrzygnęły seta do 24. Był to niestety ostatni pozytywny akcent w wykonaniu naszych zawodniczek. W kolejnych odsłonach rywalki znacznie lepiej spisywały się w końcówkach i wygrały najpierw do 21, a potem do 19.
W wyniku porażki z Japonią, Polki zajęły trzecie miejsce w grupie i nie awansowały do półfinału. Zagrają o miejsca 5-8.