Znajdź nas

Artykuły

Nie odnosili sukcesów, ale zostali w naszej pamięci. Dawni polscy skoczkowie w erze Małyszomanii

Ostatnie lata w polskich skokach są wyjątkowo tłuste. Biało-czerwoni odnoszą sukcesy indywidualne, ale również drużynowo. Skończyły się czasy, gdy był Adam Małysz i długo nic. A przecież tak właśnie to wyglądało, gdy Małyszomania osiągnęła apogeum. Mimo to do tamtego okresu wracamy z rozrzewnieniem. A i pozostałych reprezentantów Polski, choć nie osiągnęli może wielkich sukcesów, wspominamy z pewną nostalgią.

Dawni polscy skoczkowie
Adam Małysz wraz z drużyną na MŚ w Lahti /fot. fanpage Adama Małysza/
Cofnij1 z 11

Doczekaliśmy czasów, gdy awans trzech Polaków do finałowej serii, uznajemy za rozczarowujący. Niespełna dwadzieścia lat temu taki scenariusz każdy kibic nad Wisłą brałby w ciemno. Niestety takich przypadków było bardzo mało.

Doczekaliśmy czasów, gdy konkursy drużynowe ogląda się z przyjemnością, a nasi skoczkowie walczą w nich o najwyższe lokaty. Niespełna dwadzieścia lat temu drużynówki były złem koniecznym w kalendarzu Pucharu Świata.

Doczekaliśmy czasów, gdy o sile polskich skoków stanowi kilku skoczków. Dość powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich lat konkursy Pucharu Świata wygrywali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Krzysztof Biegun, Jan Ziobro, Maciej Kot czy Dawid Kubacki. Niespełna dwadzieścia lat temu był Adam Małysz.

Adam Małysz nie był jednak sam. W jego cieniu z lepszym bądź gorszym skutkiem startowało jeszcze wielu reprezentantów Polski. Nie osiągnęli oni nigdy wielkich sukcesów, często stając się obiektami żartów. Mimo to dziś z sympatią wspominamy również te postacie.

ZOBACZ CZY ICH JESZCZE PAMIĘTASZ!

Cofnij1 z 11

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły