Znajdź nas

TOP News

Iga Świątek i Kamil Majchrzak z życiowymi sukcesami!

To była świetna noc dla polskiego tenisa. Iga Świątek i Kamil Majchrzak przebrnęli ostatnią rundę kwalifikacji i awansowali do turnieju głównego Australian Open. Hubert Hurkacz dostał się natomiast do finału challengera w Canberze.

Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak /fot. Youtube/

Jako pierwsza na kortach w Melbourne zaprezentowała się Iga Świątek. Triumfatorka juniorskiego Wimbledonu dominowała przez całe spotkane i pewnie wygrała 6:1, 6:3 z Danielle Lao. Równie dobrze spisał się Kamil Majchrzak, który pokonał faworyzowanego Niemca Matsa Morainga 6:3, 6:2. Dla obojga naszych tenisistów awans do wielkoszlemowego turnieju jest pierwszym takim sukcesem w karierze.

Gdy Iga Świątek walczyła w Melbourne, Hubert Hurkacz grał w półfinale challengera w Canberze. Polak pokonał dość gładko 6:3, 6:1 Jiriego Vesely’ego, który ma na swoim koncie kilka wartościowych wyników. W finale Hurkacz zagra z Ilją Iwaszką.

W pierwszej rundzie Australian Open Iga Świątek zagra z Rumunką Aną Bogdan, a Kamil Majchrzak z turniejową ósemką Keim Nishikorim. Hubert Hurkacz zmierzy się z kolei z Chorwatem Ivo Karloviciem. Najtrudniejsza przeprawa czeka Magdę Linette. Jej rywalką będzie triumfatorka US Open – Naomi Osaka.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News