Znajdź nas

Polecamy

Polscy kolarze wygrali Puchar Świata! W finale byli drudzy!

Sukcesy polskich kolarzy torowych w finałowych zawodach Pucharu Świata w kanadyjskim Milton. Na drugim miejscu uplasowały się męska i kobieca drużyna sprinterów. Obie ekipy triumfowały w klasyfikacji końcowej.

Urszula Łoś i Marlena Karwacka

Urszula Łoś i Marlena Karwacka przyzwyczaiły nas w tym sezonie do świetnej postawy w Pucharze Świata. Nie inaczej było w kanadyjskim Milton. Polki do końca były nawet w grze o zwycięstwo. Niestety o 0,273 sek. uległy Kanadyjkom Lauriane Genest i Kelsey Mitchell.

Tym samym Urszula Łoś i Marlena Karwacka zapewniły sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polki wyprzedziły Chinki i Rosjanki, które w Kanadzie nie startowały.

Ekipa sprinterów startowała w sprawdzonym składzie Maciej Bielecki, Krzysztof Maksel i Mateusz Rudyk. Trener Igor Krymski zdecydował się jednak na eksperymentalne zestawienie drużyny – Rudyk jechał na trzeciej, a nie jak dotąd na drugiej zmianie.

Test wypadł świetnie w dwóch pierwszych wyścigach. W finale natomiast zdecydowano o powrocie do starego zestawienia. Niestety przyniosło to odwrotny skutek od zamierzonego. Polacy się pogubili, co skrzętnie wykorzystali Francuzi Quentin Caleyron, Florian Grengbo i Quentin Lafargue.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Polacy odnieśli przekonujące zwycięstwo. Wyprzedzili Rosjan i Francuzów. Najlepsza drużyna świata, czyli Holendrzy opuścili część pucharów.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy