Szaleństwo przy stole! Polscy tenisiści stołowi zdobyli 18 medali i wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Europy

Polscy tenisiści stołowi wygrali klasyfikację medalową na mistrzostwach Europy osób z niepełnosprawnościami. Łącznie biało-czerwoni wywalczyli w Helsingborgu 18 medali, w tym pięć złotych, pięć srebrnych i osiem brązowych.

Katarzyna Marszał i Dajana Jastrzębska
Katarzyna Marszał i Dajana Jastrzębska /fot. fanpage Katarzyny Marszał/

Polscy tenisiści stołowi mistrzostwa Europy zaczęli od sukcesów w rywalizacji indywidualnej. Wywalczyli wówczas dziesięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Natalia Partyka (klasa 10), Dorota Bucław (kl. 1) i Patryk Chojnowski (kl. 10). Po srebrne medali sięgnęli Karolina Pęk (kl. 9), Rafał Czupera (kl. 2), Dajana Jastrzębska (kl. 8). Brązowe krążki zawisły na szyjach Igora Misztala (kl. 10), Piotra Grudnia (kl. 8), Krzysztofa Żyłki i Rafała Lisa (obaj kl. 4).

Więcej na temat rywalizacji indywidualnej PRZECZYTASZ TUTAJ.

W deblach biało-czerwoni dołożyli kolejne osiem medali. W klasie 10 najlepsi byli Patryk Chojnowski i Igor Misztal. W finale nasi zawodnicy pokonali francuską parę Mateo Boheas/Gilles de la Bourdonnaye. W łącznej klasie 6-8 triumfowały Dajana Jastrzębska i Katarzyna Marszał. W walce o złoty medal, Polki pokonały w trzech setach Niemki Stephanie Grebe i Juliane Wolf.

W klasie 4 wicemistrzostwo Europy wywalczył debel Krzysztof Żyłka/Rafał Lis. Polacy w finale Turkom Abdullahowi Ozturkowi i Nesmowi Turanowi. Rywalkom znad Bosforu uległy również Natalia Partyka i Karolina Pęk, grające w łączonej klasie 9-10. W finale lepsze od Polek okazały się Umran Ertis i Merve Demir. Tym samym nasze zawodniczki musiały zadowolić się srebrnym medalem.

Biało-czerwoni czterokrotnie stawali ponadto na najniższym stopniu podium. W klasie 11 brąz wywalczyli Marek Chybiński i Damian Fira, natomiast w klasie 8 Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. Maksym Chudzicki oraz Michał Deigsler byli trzeci w klasie 7, a Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk w klasie 1-2.