Siedem medali dla polskiego taekwondo! Patrycja Adamkiewicz wygrała Puchar Świata

Sukcesy polskich taekwondzistów na Pucharze Świata w Warszawie. Biało-czerwoni wywalczyli łącznie siedem medali.

Patrycja Adamkiewicz podczas półfinałowej walki
Patrycja Adamkiewicz podczas Uniwersjady /fot. Paweł Skraba/

W Polish Open najlepiej wypadła Patrycja Adamkiewicz, która wygrała w kategorii do 57 kilogramów. Polka w finale pokonała Norweżkę Marie Magnus. Triumf naszej reprezentantki przybliża ją do startu w Igrzyskach Olimpijskich. Obecnie Patrycja Adamkiewicz zajmuje ósme miejsce w światowym rankingu.

Srebro w kategorii do 58 kilogramów wywalczył Mateusz Szczesnowski. Finał był jednak pełen kontrowersji. Polak prowadził już 13:8 z Brytyjczykiem Mohammedem Nourem. Został jednak nieoczekiwanie zdyskwalifikowany. Drugi w kategorii do 74 kg był także olimpijczyk z Rio de Janeiro Karol Robak. Ze srebrem zmagania zakończył jeszcze Piotr Hatowski, startujący w wadze +87 kg.

Na najniższym stopniu podium stanęli Dagmara Haremza (+73 kg) oraz Karol Hołubowicz (80 kg). Brąz w kategorii +87 kg przypadło ponadto Mikołajowi Szaferskiemu.