Znajdź nas

Polecamy

Polska dominacja! Nasi tenisiści stołowi rozbili bank na mistrzostwach Europy!

Znakomity występ polskich tenisistów stołowych na mistrzostwach Europy osób z niepełnosprawnościami. Biało-czerwoni indywidualnie sięgnęli aż po dziesięć medali, w tym trzy złote. W tej odsłonie nasi zawodnicy wygrali klasyfikację medalową.

Natalia Partyka
Natalia Partyka na podium ME /fot. fanpage Natalii Partyki/

Mistrzynią Europy w klasie 10 została Natalia Partyka. Polka w półfinale gładko pokonała 3:0 Turczynkę Umran Ertis. W finale rywalką multimedalistki Igrzysk Paraolimpijskich była rodaczka Ertis – Merve Demir. Natalia Partyka uporała się z nią równie łatwo i pewnie sięgnęła po kolejne złoto do swojej kolekcji.

W klasie 1 najlepsza okazała się Dorota Bucław. W tej konkurencji nie rozgrywano fazy pucharowej, lecz ze względu na skromną obsadę, medalistów wyłoniła rywalizacja grupowa. Nasza zawodniczka wygrała wszystkie swoje pojedynki i z kompletem punktów została mistrzynią Europy.

Wśród mężczyzn w klasie 10 triumfował Patryk Chojnowski. Nasz najlepszy singlista w finale wygrał 3:1 z Czarnogórcem Filipem Radoviciem. Brąz w tej kategorii zdobył Igor Misztal, który w półfinale okazał się słabszy właśnie od Radovicia.

W klasie 9 duże szanse na złoto miała Karolina Pęk. Polka jak burza przeszła fazę grupową, a w półfinale bez straty seta pokonała Anastazję Kostenewicz. W finale rywalką naszej tenisistki była Alexa Szvitacs. Po wyrównanych pojedynkach, ostatecznie 3:1 wygrała Węgierka.

Srebrem musi zadowolić się również Rafał Czupera, grający w klasie 2. Polak w finale uległ 0:3 Francuzowi Fabienowi Lamiraultowi. Wicemistrzynią Europy została ponadto Dajana Jastrzębska w klasie 8. Nasza zawodniczka w finale przegrała 1:3 z Thu Kamkasomphou. Wśród panów w tej klasie brąz wywalczył Piotr Grudzień.

Na najniższym stopniu podium stanęli jeszcze Krzysztof Żyłka i Rafał Lis. Obaj występują w klasie 4.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy