Znajdź nas

TOP News

Z dwiema kadrami, dwoma trenerami i Bartoszem Kurkiem. Polscy siatkarze na podbój Pucharu Świata

Wiemy już w jakiej formule polscy siatkarze wystąpią na Pucharze Świata. Impreza zaczyna się dwa dni po mistrzostwach Europy, przez co jest to przedsięwzięcie wymagające sporej logistyki. Na początek turnieju do Japonii poleci jedna grupa zawodników i trener Jakub Bednaruk.

polscy siatkarze, wilfredo leon, polska - francja igrzyska olimpijskie, bartosz kwolek

W pierwszej grupie do Japonii polecą między innymi Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Lemański, a także wracający do zespołu po kontuzji Bartosz Kurek. Poza nimi kadrę uzupełnią zawodnicy, będący dopiero na dorobku, tacy jak Jakub Popiwczak, Marcin Janusz czy Piotr Łukasik.

Zespołem w początkowej fazie turnieju opiekował będzie się Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec wystąpił już w podobnej roli podczas Final Six Ligi Światowej. Wówczas też zastąpił Vitala Heynena, który wrócił na zgrupowanie pierwszej drużyny.

Później ma nastąpić niemal całkowita wymiana składu. Do Japonii polecą niemal wszyscy uczestnicy trwających mistrzostw Europy. Na parkiecie pojawią się zatem m.in. Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Mateusz Bieniek i Fabian Drzyzga. Dobrowolnie z gry na Pucharze Świata zrezygnowali Piotr Nowakowski i Dawid Konarski. Z kadrą na dłużej zostaną natomiast Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Łukasz Kaczmarek i Norbert Huber. W tym czasie drużyną zajmował będzie się już Vital Heynen. Szkoleniowiec w Japonii będzie przebywał jednak bez swojego asystenta Mikołaja Gogola, który po mistrzostwach Europy wróci do obowiązków klubowych,.

Polscy siatkarze w Pucharze Świata zmierzą się z Tunezją, Japonią, USA, Argentyną, Włochami, Rosją, Egiptem, Australią, Brazylią, Kanadą i Iranem. Ostatnie dwie edycje rozgrywek biało-czerwoni kończyli na podium.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News