Znajdź nas

TOP News

Od pustyni po Himalaje. Cały świat obejrzy mecz polskich siatkarzy

Półfinał mistrzostw Europy Polska – Słowenia obejrzą widzowie w aż 153 państwach. To największy zasięg w historii imprezy.

Wilfredo Leon, Polska-Hiszpania

Na żywo lub z odtworzenia spotkanie Polska – Słowenia zobaczą widzowie ze 153 państw. Decydujące mecze mistrzostw Europy pokażą nawet tak egzotyczne kraje jak Bangladesz, Bhutan i Nepal. Decydujące starcia pokażą też telewizje w ogarniętych wojną Syrii, Jemenie czy Afganistanie. Jak łatwo się domyślić, siatkówka nie cieszy się tam specjalnym zainteresowaniem. Fakt, że będzie można tam obejrzeć mistrzostwa Europy jest więc dużą szansą na popularyzację tej dyscypliny.

Sukces CEV jest tym większy, że jeszcze nigdy w historii mecze mistrzostw Europy nie były transmitowane w tak dużej ilości państw.

Półfinałowe spotkanie Polska – Słowenia rozpocznie się w Lublanie o godzinie 20:30. Na jutro zaplanowano starcie Francji i Serbów.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News