Znajdź nas

TOP News

Arne Senstad nowym trenerem polskich szczypiornistek. Celem start na Igrzyskach Olimpijskich

Polskie piłkarki ręczne mają nowego selekcjonera. Został nim Arne Senstad. Norweg zastąpi na tym stanowisku Leszka Krowickiego, który został zwolniony po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata.

Arne Senstad
Arne Senstad i Andrzej Kraśnicki /fot. J.Gucma (ZPRP)/

Arne Senstad wygrał konkurs zorganizowany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Norweg w pokonanym polu zostawił 18 innych kandydatów. „Dziękuję trenerowi, że zgłosił się do konkursu i podjął wyzwanie. To profesjonalista, ceniony szkoleniowiec z dużym doświadczeniem. Pochodzi z kraju, gdzie piłka ręczna kobiet stale osiąga największe sukcesy” – powiedział prezes Andrzej Kraśnicki, cytowany przez stronę związku.

Norweg nie ma żadnego doświadczenia w pracy z reprezentacją. Polska będzie jego pierwszym punktem w CV. Arne Senstad ma jednak swoje doświadczenie klubowe, choć nie jest to szkoleniowiec z europejskiego topu. Od blisko 15 lat pracuje z norweskimi klubami. Ze Storhamar zdobył wicemistrzostwo kraju. W 2012 i 2019 roku wybierano go najlepszym trenerem norweskiej ligi.

Oczekiwania wobec Norwega są duże. Arne Senstad ma wprowadzić Polskę na mistrzostwa Europy, świata, a także Igrzyska Olimpijskie. Ponadto ma wdrożyć strategię szkolenia dla kobiecej piłki ręcznej. Pracę z kadrą rozpocznie na początku września. Wtedy też poznamy nazwiska jego współpracowników.

„Dziękuję za zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować postawione mi cele oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najtrudniejszymi przeciwnikami drużynę. W Norwegii piłka ręczna kobiet jest niezwykle popularna i silna. Chciałbym aby reprezentacja  Polski również  osiągała wielkie sukcesy i dostarczała  nam wszystkim wspaniałych  emocji” – powiedział Arne Senstad.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News