Znajdź nas

TOP News

Władysław Kozakiewicz będzie walczył o mandat senatora

30 lipca 1980 roku przeszedł do historii polskiego sportu, zdobywając na Łużnikach złoto olimpijskie i pokazując słynny gest. 39 lat od tych wydarzeń Władysław Kozakiewicz będzie ubiegał się o mandat senatora.

Władysław Kozakiewicz
Władysław Kozakiewicz /fot. archiwum/

Władysław Kozakiewicz o Senat będzie walczył jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. Mistrz olimpijski wystartuje w okręgu numer 1 na Dolnym Śląsku. Obejmuje on między innymi miasto Bolesławiec. Były rekordzista świata kilka miesięcy temu bezskutecznie ubiegał się o mandat europosła z list Koalicji Europejskiej w okręgu dolnośląsko-opolskim.

To nie pierwszy przypadek, gdy Władysław Kozakiewicz startuje w wyborach. W 2011 roku mistrz olimpijski był jedynką Polskiego Stronnictwa Ludowego w Warszawie. Miał być lokomotywą stołecznej listy, ale do Sejmu się nie dostał. W latach 1998-2002 był natomiast radnym Rada Miasta Gdyni, wybranym z list AWS.

Władysław Kozakiewicz to nie jedyny sportowiec, który startuje w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej. Do Sejmu kandydują między innymi mistrz olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski, olimpijka i snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak, a także mistrzyni Europy w siatkówce Małgorzata Niemczyk-Wolska.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News