Znajdź nas

TOP News

Niespodziewany debiutant w kadrze. Arkadiusz Jojko z powołaniem na Puchar Kontynentalny

W cieniu Pucharu Świata i mistrzostw świata juniorów, w fińskim Lahti odbędą się kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na Salpausselce zaprezentuje się czterech reprezentantów Polski.

Arkadiusz Jojko
Arkadiusz Jojko w locie

Trener kadry B Maciej Maciusiak tym razem miał ograniczony wybór. Siedmiu najlepszych zawodników wystąpi w Pucharze Świata w Oslo, z kolei najmłodsi – w tym Tomasz Pilch i Kacper Juroszek – pojechali do Oberwiesenthal na mistrzostwa świata juniorów. W tej sytuacji szkoleniowiec postanowił zabrać do Lahti czterech skoczków. W Finlandii wystąpią Stefan Hula, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek. Skład uzupełnia Arkadiusz Jojko dla którego będzie to debiut w tym cyklu.

Dotychczas 17-letni Arkadiusz Jojko na arenie międzynarodowej startował w FIS Cupie. Zimą w tym cyklu zdobył jednak tylko pięć punktów w całej karierze.

Z grona powołanych najwyżej w klasyfikacji generalnej plasuje się Paweł Wąsek, który wraca do drugiej ligi po dwóch weekendach w Pucharze Świata. 20-latek jest na 16. miejscu. Andrzej Stękała zajmuje 30. pozycję, z kolei Stefan Hula 36.

Miłośnik mediów i sportu. Wychował się na koszykarskich popisach Michaela Jordana i okrzyku "hej, hej tu NBA". Współpracownik "Magazynu Sportowiec".

Więcej w TOP News