Znajdź nas

TOP News

Kolejne mistrzostwa świata odwołane. Coraz dłuższa lista imprez storpedowanych przez koronawirusa

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet dywizji IB odwołane z powodu koronawirusa. Impreza miała odbyć się na przełomie marca i kwietnia w Katowicach.

Koronawirus torpeduje mistrzostwa
Katowicki Spodek /fot. WhiskeySix, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18196391/

W Polsce nie ma jeszcze stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, ale Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie postanowiła nie ryzykować. W związku z coraz szybciej rosnącą ilością chorych w Europie, włodarze światowego hokeja postanowili odwołać mistrzostwa świata dywizji IB. Gospodarzem zaplanowanej na przełom marca i kwietnia imprezy miały być Katowice.

W turnieju oprócz naszej reprezentacji miały wystąpić hokeistki Włoch, Chin, Korei Południowej, Kazachstanu i Słowenii. W połowie marca odbędzie się posiedzenie Międzynarodowej Federacji Hokeja na lodzie, podczas którego zostanie ustalony nowy termin mistrzostw świata.

Na razie nie są zagrożone mistrzostwa świata mężczyzn, które na przełomie kwietnia i maja odbędą się w katowickim Spodku. Polski Związek Hokeja na Lodzie jest w stałym kontakcie ze światową federacją.

>> CORAZ DŁUŻSZA ODWOŁANYCH IMPREZ

Z powodu koronawirusa odwołano mistrzostwa świata w short tracku, których gospodarzem miał być Seul. Impreza odbędzie się najwcześniej jesienią. Z marca na czerwiec przełożono z kolei drużynowe mistrzostwa świata w tenisie stołowym. Gospodarzem imprezy jest południowokoreańskie miasto Pusan. Wcześniej World Athletics zdecydowała, że halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które miały odbyć się w chińskim Nankinie, zostaną przełożone na przyszły rok.

Najbliższe zawody Pucharu Świata w biathlonie, których gospodarzem jest czeskie Nowe Mesto, odbędą się natomiast bez udziału publiczności. Zwolennikami takiego rozwiązania był rząd Andreja Babisa. W niedzielę w Czechach potwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem.

Niewykluczone też, że koronawirus wpłynie na kalendarz w skokach narciarskich. Już teraz pod znakiem zapytania jest Puchar Świata w Oslo. Nie wiadomo też czy do skutku dojdą mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy.

Do 23 marca zawieszono rozgrywki lig piłkarskich w Szwajcarii. Z powodu koronawirusa przełożono też sporo meczów piłki nożnej czy siatkówki we Włoszech.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News