Znajdź nas

TOP News

„Zdrowie jest najważniejsze”. Jastrzębski Węgiel nie pojedzie do Włoch. Grozi mu walkower

Jastrzębski Węgiel podtrzymał swoją decyzję. Z powodu koronawirusa siatkarze tego klubu nie pojadą do Włoch na spotkanie Ligi Mistrzów z Trentino Volley. Polskiej drużynie grozi za to walkower.

Jastrzębski Węgiel
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla /fot. archiwum - Jastrzębski Węgiel/

Jutro Jastrzębski Węgiel miał rozegrać w Trydencie mecz ćwierćfinałowy z Trentino Volley. W związku z szalejącą we Włoszech epidemią koronawirusa polski klub od kilku dni starał się o przełożeniu meczu na inny termin lub rozegranie go na neutralnym terenie. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) na to jednak nie chciała się zgodzić, tłumacząc że w Trydencie nie ma zagrożenia.

Mimo to siatkarze i działacze klubu zdecydowali się do Włoch nie jechać. „Sport jest ważny, ale zdrowie zawodników jest najważniejsze” – wyjaśnia prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. I przypomina, że polski Główny Inspektor Sanitarny odradza wyjazdów do Włoch.

Jastrzębski Węgiel za zbojkotowanie meczu zostanie ukarany najprawdopodobniej walkowerem. W klubie wszyscy sobie jednak z tego zdają sprawę.

Rewanżowe spotkanie z Trentino jest zaplanowane na 12 marca.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News