Znajdź nas

Polecamy

Wielki sukces polskiej szpady! Aleksandra Zamachowska wygrała Puchar Świata, Renata Knapik-Miazga trzecia

Wielki dzień polskiej szpady. Aleksandra Zamachowska wygrała Puchar Świata w Hawanie, a Renata Knapik-Miazga była trzecia.

Aleksandra Zamachowska i Renata Knapik-Miazga
Aleksandra Zamachowska i Renata Knapik-Miazga /fot. Trifeletti/Bizzi Team/

Aleksandra Zamachowska przez pierwsze fazy turnieju przeszła jak burza. W drodze do półfinału pokonała 15:14 Amerykankę Annę van Brumen, 15:13 Niemkę Alexandrę Ndolo i 15:9 Francuzkę Coralinę Vitalis. Renata Knapik-Miazga z kwitkiem odprawiła z kolei Koreanki Serę Song i Young Mi Kang, a także Tunezyjkę Sarrę Besbes.

W ćwierćfinale Aleksandra Zamachowska w świetnym stylu wyeliminowała Rumunkę Amalię Tataran. Z kolei Renata Knapik-Miazga awans zapewniła sobie, pokonując 15:12 Amerykankę Kelly Hurley. Oznaczało to jednak siostrzany bój w półfinale. Starcie na swoją korzyść rozstrzygnęła Aleksandra Zamachowska i to ona zameldowała się w finale. W boju o triumf naprzeciw Polki stanęła drużynowa mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Ana Maria Popescu. Nasza szpadzistka była jednak tego dnia nie do zatrzymania i Rumunka zeszła z planszy pokonana.

Zwycięstwo w Hawanie jest największym indywidualnym sukcesem Aleksandry Zamachowskiej w karierze.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy