Znajdź nas

TOP News

Trudne warunki i festiwal błędów na strzelnicy. Kaisa Makarainen z wygraną, Hojnisz-Staręga i Żuk w drugiej dziesiątce

Kaisa Makarainen wygrała bieg masowy podczas biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. W drugiej dziesiątce zawody ukończyły Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk.

Kaisa Makarainen

Podczas zmagań w Oberhofie panowały trudne warunki, z czego najbardziej we znaki dawał się silny wiatr. Wpłynęło to mocno na wyniki rywalizacji, bo zawodniczki myliły się na potęgę. Kaisa Makarainen zapewniła sobie triumf pudłując tylko raz. Dzięki temu o ponad 30 sekund wyprzedziła Norweżki Tiril Eckhoff i Marte Olsbu Roeiseland. Obie pomyliły się odpowiednio cztery i trzy razy.

Monika Hojnisz-Staręga na strzelnicy miała aż pięć pudeł i dobiegła do mety na 14. pozycji. Pięć oczek niżej sklasyfikowano Kamilę Żuk, która przestrzeliła osiem razy.

Wśród mężczyzn wygrał Martin Fourcade. Francuz pobiegł bardzo dobrze, a podczas wizyt na strzelnicy zaliczył tylko dwa pudła. To jego 75. zwycięstwo w Pucharze Świata. Podium uzupełnili Niemiec Arnd Peiffer i Francuz Simon Desthieux.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News