Natalia Czerwonka pobiła rekord Polski na mistrzostwach świata

Natalia Czerwonka zajęła 11. miejsce na 1500 metrów na mistrzostwach świata w Salt Lake City. Szósty w biegu masowym był natomiast Artur Janicki.

Natalia Czerwonka
Natalia Czerwonka przed biegiem

Natalia Czerwonka dystans 1500 metrów pokonała w czasie 1:53,568. Pobiła tym samym nie tylko swoją życiówkę, ale też rekord Polski. W ostatecznym rozrachunku najbardziej doświadczona polska łyżwiarka uplasowała się na 11. lokacie. Bardzo dobry przejazd zanotowała też druga z Polek. Karolina Bosiek ukończyła wyścig z wynikiem 1:55,026, co jest jej nowym rekordem życiowym. Naszej młodej panczenistce dało to 18. miejsce.

Zwyciężyła Ireen Wust. Holenderka 1500 metrów przejechała w czasie 1:50,925. Na podium wjechały jeszcze Rosjanki – Jewgienia Lalenkowa i Elizawieta Kazzelina.

Sporych emocji dostarczyły zmagania mężczyzn na 1500 metrów. Wygrał Holender Kjed Nius, który o 0,07 sek. pokonał swojego rodaka Thomasa Krola. Trzecie miejsce zajął Amerykanin Joey Mantia. Marcin Bachanek był był 21., ale czas 1:45,610 to jest rekord życiowy.

W mass starcie dobre szóste miejsce zajął Artur Janicki. Wygrał Jorrit Bergsma. Wśród kobiet zwyciężyła Kanadyjka Ivanie Blondin. Na 10. miejscu sklasyfikowano Karolinę Bosiek, a na trzynastym Karolinę Gąsecką.