Znajdź nas

TOP News

Wielkie chwile polskiej szermierki. Kinga Dróżdż i Adrian Castro wygrali Puchar Świata

Świetny występ polskich szermierzy na wózkach w Pucharze Świata w węgierskim Egerze. Zwycięstwa odnieśli Kinga Dróżdż i Adrian Castro.

Kinga Dróżdż
Kinga Dróżdż /fot. archiwum/

Szablistka Kinga Dróżdż podczas turnieju w Egerze spisywała się doskonale, a przy tym wytrzymywała bardzo emocjonujące sytuacje. Tak było w ćwierćfinale, tak też było w finale. W starciu o triumf Polka pokonała Ukrainkę Natalię Morkwicz.

Kinga Dróżdż to ubiegłoroczna wicemistrzyni świata w szabli, a także zdobywczyni „SuperDominatora” w kategorii parasport.

W szabli pucharowy triumf odniósł też Adrian Castro, od lat znajdujący się w światowej czołówce tej broni. Polak w świetnym stylu dotarł do finału, a tam pokonał Greka Panagiotisa Triantafyllou.

Na Węgrzech bardzo dobrze poradził sobie też Jacek Gaworski. Nasz florecista po zaciętych pojedynkach awansował do finału, gdzie czekał już na niego Dimitri Coutya. Brytyjczyk niestety okazał się już zbyt silnym przeciwnikiem dla naszego zawodnika, wskutek czego Polak musiał zadowolić się drugim miejscem.

Miłośnik mediów i sportu. Wychował się na koszykarskich popisach Michaela Jordana i okrzyku "hej, hej tu NBA". Współpracownik "Magazynu Sportowiec".

Więcej w TOP News