Znajdź nas

TOP News

Powiększa się dorobek Polski na Uniwersjadzie. Wojciech Kolańczyk z brązem

Mamy drugi medal na Uniwersjadzie w Neapolu. W rywalizacji szpadzistów brąz wywalczył Wojciech Kolańczyk.

Wojciech Kolańczyk z medalem
Wojciech Kolańczyk /archiwum/

Wojciech Kolańczyk turniej zaczął od zwycięstwa. Polak pokonał 15:11 Phileasa Le Quang Huy, reprezentującego Danię. Później nasz reprezentant rozprawił się 15:12 ze Szwajcarem Charlesem-Ericem Oswaldem. W 1/8 Wojciech Kolańczyk po zaciętym boju wygrał 15:14 z Francuzem Luidgim Midletonem.

W ćwierćfinale rywalem Polaka był Valerio Cuomo. Nasz szpadzista poradził sobie jednak z Włochem, pokonując go 15:12. Tym samym Wojciech Kolańczyk zapewnił sobie już co najmniej brązowy medal, ponieważ na Uniwersjadzie nie rozgrywa się walk o trzecie miejsce.

Półfinał miał dać odpowiedzieć na pytanie, czy nasz szpadzista jest w stanie walczyć o najwyższe laury. Okazało się jednak, że nie. Mimo ambitnej postawy, Polak przegrał 13:15 z Maritinem Rubesem.

>> DOBRY START SIATKARZY

Blisko medalu był Paweł Sendyk, startujący na 50 metrów motylkiem. Polakowi do podium zabrakło jedynie 0,16 sekundy.

Od zwycięstwa Uniwersjadę w Neapolu rozpoczęli siatkarze. W pierwszym starciu Polacy pokonali pewnie Brazylijczyków. Jutro ich rywalami będą Francuzi. [CZYTAJ WIĘCEJ O MECZU]

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News