Znajdź nas

TOP News

Medalowe gradobicie w Poznaniu. Polscy wioślarze z pięcioma medalami!

Bardzo dobry występ polskich wioślarzy na Pucharze Świata w Poznaniu. Nasi reprezentanci kilkukrotnie wpływali na podium, a w wielkim stylu triumfowała czwórka podwójna mężczyzn.

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański
Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański płyną po wygraną

Prawdziwy popis dała męska czwórka podwójna, będąca liderem Pucharu Świata. Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański prowadzili już na pierwszym pomiarze czasu, a potem tylko powiększali przewagę nad rywalami. Ostatecznie nasza osada wpłynęła na metę z przewagą niemal trzech sekund. „To co zrobili z rywalami było aż nieprzyzwoite. Wielki szacunek” – skomentował mistrz olimpijski z Pekinu Marek Kolbowicz.

Z dużym zaciekawieniem wszyscy oczekiwali startu czwórki podwójnej kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann. Dla mistrzyń świata był to pierwszy start od nieudanych mistrzostw Europy, gdzie zajęły czwartą lokatę. Polki w Poznaniu chciały więc udowodnić, że wynik z Lucerny był wypadkiem przy pracy. To się udało, ponieważ podopieczne Jakuba Urbana zajęły drugą pozycję. Chinki wygrały jednak z bardzo dużą przewagą.

Niedziela rozpoczęła się od znakomitego występu naszych paraolimpijczyków – Jolanty Majki i Michała Gadowskiego. Wicemistrzowie świata nie mieli łatwej sytuacji, ponieważ płynęli na skrajnym torze. Początek w ich wykonaniu nie był spokojny, ale z każdym kolejnym pociągnięciem wioseł polski duet przesuwał się do przodu. Na półmetku Jolanta Majka i Michał Gadowski zameldowali się na drugiej lokacie i spokojnie utrzymali ją aż do końca. Z dużą przewagą wygrali Holendrzy Annika van der Meer i Corne de Koning.

Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko

Kobieca czwórka podwójna tym razem na drugim miejscu /fot. facebook.com/wrc2019poznan/

Kolejne podium dla Polski wywalczyła czwórka bez sternika. Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski uplasowali się na trzeciej lokacie. Przez ponad połowę dystansu nasi zawodnicy zajmowali co prawda drugie miejsce, ale później zostali wyprzedzeni przez Włochów. Wygrała osada z Australii.

Bez medalu zmagania zakończyli Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Byli wicemistrzowie świata prowadzili przez 3/4 dystansu, ale na finiszu osłabli. Rzutem na taśmę wyprzedzili ich Szwajcarzy, Brytyjczycy i Niemcy. Na niedawnych mistrzostwach Europy w Lucernie Mirosław Ziętarski wywalczył złoto wraz z Fabianem Barańskim.

Finałowe zmagania na poznańskiej Malcie rozpoczęły się już wczoraj i od razu od mocnego polskiego akcentu. Srebro w jedynce wagi lekkiej wywalczył Artur Mikołajczewski. Wygrał Australijczyk Sean Murphy. Dla Polaka to kolejny świetny wynik w ostatnim okresie. Trzy tygodnie temu 28-latek został wicemistrzem Europy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News