Znajdź nas

Polecamy

Triumfy polskich lekkoatletów! Karolina Kołeczek z życiową formą, Robert Urbanek najdalej od lat

Polscy lekkoatleci z dobrymi wynikami na mityngach w Nancy i Kuortane. W swoich konkurencjach triumfowali Paweł Fajdek, Rober Urbanek i Karolina Kołeczek.

Karolina Kołeczek podczas Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie
Karolina Kołeczek podczas mityngu w Chorzowie

W Nancy rywalizację młociarzy zdominowali Polacy. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki nie dali żadnych szans rywalom i kwestię zwycięstwa rozstrzygnęli między sobą. Lepszy okazał się mistrz świata, który posłał młot na odległość 80,82 m. Mistrz Europy odpowiedział wynikiem 80,14 m.

Na listach światowych bez zmian. Prowadzi Paweł Fajdek przed Wojciechem Nowicki. Poza biało-czerwonymi mocarzami żaden inny zawodnik nie był w stanie przekroczyć nie tylko granicy 80, ale nawet 79 metrów.

Wśród dyskoboli najlepszy okazał się Robert Urbanek. Polakowi triumf zapewnił rezultat 65,81 m. Ten wynik cieszy jednak podwójnie. Po pierwszej dlatego że Robert Urbanek nie rzucał tak daleko od dwóch lat, a po drugie wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Dausze.

>> KAROLINA KOŁECZEK SZYBKA JAK WIATR

W Kuortane znakomicie zaprezentowała się Karolina Kołeczek po raz kolejny potwierdzając, że jest w znakomitej formie. Polka pewnie wygrała mityng, dwukrotnie przekraczając łamiąc barierę 13 sekund. Nasza płotkarka osiągnęła te czasy przy sprzyjającym wietrze. Jednak nie zmienia to faktu, że tak szybko na 100 metrów przez płotki w Polsce już dawno nikt nie biegał.

W tym samym mityngu drugie miejsce na 400 metrów przez płotki zajęła Emilia Ankiewicz. Polka z czasem 57,85 sek. ustąpiła jedynie Kiah Seymour. Trzecia w rzucie oszczepem była natomiast Maria Andrejczyk. Czwarta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro na podium wskoczyła, dzięki wynikowi 56,50. Rezultaty Ankiewicz jak i Andrejczyk nie mogą jednak robić wrażenia na tle świata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy