Sukces polskich tenisistów! Weronika Baszak w półfinale, a Mikołaj Lorens w finale juniorskiego Australian Open!

W seniorskim Australian Open nie mamy już naszych tenisistów, ale polskich akcentów wciąż nie brakuje. Doskonale spisują się bowiem nasi juniorzy. Do półfinału awansowała Weronika Baszak w singlu, natomiast do finału w deblu Mikołaj Lorens.

Weronika Baszak
Weronika Baszak /fot. Eurosport/

Weronika Baszak w ćwierćfinale juniorskiego Australian Open mierzyła się z Hong Yi Cody Wong, rozstawioną z numerem 16. 17-letnia Polka szczególnie zaimponowała w pierwszym secie. Przegrywała w nim już 1:4, ale dzięki doskonałej postawie wygrała wszystkie kolejne gemy i zwyciężyła 6:4. W drugim już kontrolowała sytuację na korcie i triumfowała 6:2.

To największy sukces 17-latki w karierze. W półfinale Weronika Baszak zmierzy się z Niemką Alexandrą Vecic.

Świetnie na australijskich kortach spisuje się też Mikołaj Lorens wraz z partnerującym mu Łotyszem Karlisem Ozolinsem. W półfinale polsko-łotewski debel rywalizował z Brytyjczykami Arthurem Ferym i Feliksem Gillem, rozstawionymi z numerem siódmym.

Lorens i Ozolins pierwszego seta wygrali do 4, natomiast w drugim ulegli Brytyjczykom po tie-breaku. W związku z tym do wyłonienia zwycięzcy konieczny był super tie-break. W nim Polak i Łotysz szybko przejęli inicjatywę i zwyciężyli 10-7.

Teraz przed polsko-łotewską parą kolejne wyzwanie. W finale ich rywalami będą rozstawieni z piątką Rumun Nicholas Ionel i Szwajcar Leandro Riedi.