Polscy szczypiorniści przegrali z Białorusią!

Polacy przegrali w ostatnim meczu Turnieju Czterech Narodów. Rywalizacja w Tarnowie była jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy.

Kibice - fot. poglądowa

Niestety dopiero na 3. miejscu zakończyli nasi piłkarze ręczni Turniej Czterech Narodów w Tarnowie. W ostatnim meczu przegrali z Białorusią 24:25. Mogło zakończyć się gorzej, ale na szczęście w naszej bramce dobrze spisywał się Kornecki – zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej połowie Polacy spisywali się odrobinę lepiej i dogonili Białorusinów. Jednak w samej końcówce biało-czerwoni złapali zadyszkę. Popełnili kilka prostych błędów, przez które rywale uciekli znów na kilka punktów. Ostatecznie po kolejnej gonitwie Polska przegrała jednym punktem. Nasza reprezentacja zajęła 3. miejsce w turnieju. Rywalizację wygrali Białorusini.

Polska – Białoruś 24:25 (11:15)

Białoruś: Mackiewicz, Saldacenka, Kiszow – Browka, Kułak, Szyłowicz, Astraszapkin, Puchowsk, Nikulenkow, Szumak, Jurynok, Baranow, Łukianczuk, Karaliok, Wajłupow, Bochan, Gajduczenko

Polska: Kornecki, Zakreta – Olejniczak, Krajewski, Pilitowski, Łangowski, Czuwara, Syprzak, Moryto, Krajewski, Kondtariuk, Przybylski, Bondzior, Piechowski, Dawydzik, Szyba, Walczak, Sićko