Znajdź nas

TOP News

Na nich zawsze można liczyć! Polscy kajakarze z trzema medalami!

Udany początek Pucharu Świata w wykonaniu polskich kajakarzy. W pierwszym dniu finałów biało-czerwoni na poznańskiej Malcie wywalczyli trzy medale.

Tomasz Kaczor w akcji
Tomasz Kaczor w walce o medal

Najlepiej spisali się Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski. Nasi kanadyjkarze zajęli 2. miejsce na nieolimpijskim dystansie 500 metrów. Wygrali Chińczycy Hau Liu i Pengfei Zheng. Nasz drugi duet Mateusz Kamiński i Michał Kudła był piąty.

Kibiców w Poznaniu nie zawiodła Marta Walczykiewicz. Wicemistrzyni olimpijska wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 metrów. Na tym samym, na którym będzie rywalizować podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polka miała szansę nawet na drugą lokatę, ale o tysięczne części sekundy lepsza była Emma Jorgensen. Wygrała Lisa Carrington.

Bardzo dobry występ ma za sobą Tomasz Kaczor. Nasz kanadyjkarz był trzeci na olimpijskim dystansie 100 metrów. „Sam nie wierzę w to co się stało” – powiedział zawodnik. Polak wyprzedził między innymi trzykrotnego mistrza olimpijskiego Sebastiana Brendela. Nieoczekiwanie wygrał Kubańczyk Jose Ramon Pelier Cordova.

W pozostałych konkurencjach Polacy wypadli przyzwoicie. W rywalizacji kajakarzy na 1000 merów szóste miejsce zajął Rafał Rosolski. U pań ósma był Nicole Gapska. Z dobrej strony pokazał się kanadyjkarz Alex Koliadych, który na 200 metrów był szósty. Medal przegrał jednak tylko o 0,4 sek. To samo miejsce w tej samej konkurencji u kobiet zajęła Dorota Borowska. W dwójce na 500 metrów szóste były Justyna Iskrzycka i Anna Puławska. Dotychczasowa partnerka Iskrzyckiej – Paulina Paszek straciła okres przygotowawczy z powodu kontuzji. Na dystansie 500 metrów w kanadyjce na siódmej lokacie uplasowała się Magda Stanny.

Jutro dokończenie rywalizacji.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News