Polecamy

Biało-czerwone zakończenie PŚ w Poznaniu. Polscy kajakarze z siedmioma medalami

Bardzo dobry występ polskich kajakarzy na zakończenie Pucharu Świata w Poznaniu. Drugiego dnia finałów biało-czerwoni aż siedem razy stawali na podium.

Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski podczas PŚ w Poznaniu
Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski wpływają na metę

Podobnie jak wczoraj najlepiej spisali się Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski. Nasi kanadyjkarze w dobrym stylu wygrali na nieolimpijskim dystansie 200 metrów. To jedyne złoto dla Polski w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata. Wczoraj Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski byli drudzy na 500 metrów.

W olimpijskiej konkurencji C2 na 1000 metrów bardzo dobrze wypadli Mateusz Kamiński i Michał Kudła. Nasi kanadyjkarze zajęli drugie miejsce tylko nieznacznie ustępując niemieckiej parze Yui Oeltze/Peter Kretschmer.

Na podium stanęły też nasze kanadyjkarki. Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska były drugie na nieolimpijskim dystansie 200 metrów. Wygrały Chinki Wenjun Lin i Luqi Zhang. Tuż za podium uplasowały się Magda Stanny i Julia Walczak. Na olimpijskich 500 metrach Borowska i Szczerbińska wypadły już słabiej, zajmując siódmą lokatę.

Po raz kolejny nie zawiódł Tomasz Kaczor. Nasz kanadyjkarz, tak samo jak wczoraj, zajął trzecie miejsce. Tym razem Polak stanął na podium na dystansie 500 metrów. Wygrał Brazylijczyk Isaquias Queiroz dos Santos. Kaczor po raz pierwszy w swojej karierze zdobył dwa medale w jedynkach na tych samych zawodach.

Nieco słabiej wiodło się naszym kajakarzom, ale i im udało się wskoczyć na podium. Polscy kibice szczególnie zadowoleni mogą być z występu kobiecych dwójek na 200 metrów. W tej nieolimpijskiej konkurencji drugie miejsce zajęły Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk, a trzecie Marta Walczykiewicz i Helena Wiśniewska. W czwórce na 500 metrów brąz wywalczyły Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska.