Therese Johaug sensacyjnie poza podium, Dominik Bury ponownie na plus

Rywalizacja w Tour de Ski nabiera rumieńców. Podczas piątego etapu tej prestiżowej imprezy doszło do kilku niespodzianek. Jedną z nich jest pierwsza od dawna porażka Theresy Johaug. Polskich kibiców może cieszyć kolejny niezły start Dominika Burego.

Dominik Bury

Dzisiaj w Val di Fiemme zorganizowano biegi masowe. Panowie biegli na 15 kilometrów stylem klasycznym. Bardzo dobrze poradził sobie Dominik Bury. Podopieczny Lukasa Bauera biegł momentami nawet w czołówce, ale ostatecznie dobiegł do mety na przyzwoitym 28. miejscu. Zdobył tym samym kolejne punkty w karierze. Wygrał Johannes Hoesflot Klaebo. Podium uzupełnili – z niewielką stratą do Norwega – Rosjanie Siergiej Ustiugow i Aleksander Bolszunow.

Wśród kobiet, które biegły klasykiem 10 kilometrów, doszło do dużej sensacji. Therese Johaug nie zmieściła się na podium, do czego przyczynił się między innymi upadek na trasie. Norweżka ostatecznie ukończyła bieg na czwartej lokacie. Wygrała jej rodaczka Astrid Jacobsen, która wyprzedziła Szwedkę Ebbę Andersson i Niemkę Katharinę Henning. W klasyfikacji generalnej wciąż z dużą przewagą prowadzi Therese Johaug.