Znajdź nas

TOP News

Marius Lindvik nadal w wysokiej formie. Pojedynek żywych legend w konkursie

Marius Lindvik wciąż prezentuje wysoką formę. Norweg wygrał kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Do konkursu awansowało pięciu Polaków.

Marius Lindvik

Marius Lindvik na Bergisel uzyskał 131,5 metra i o nieco ponad dwa punkty wyprzedził Stefana Krafta. Austriak skoczył 132,5 metra. Na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo Karl Gegier i Philipp Aschenwald. Ten pierwszy wylądował na 131,5 metrze, natomiast ten drugi uzyskał pół metra mniej.

Na szóstej lokacie kwalifikacje ukończył Dawid Kubacki. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków uzyskał 127 metrów. Trzy oczka niżej uplasował się Piotr Żyła ze skokiem na odległość 131 metrów. Osiemnaste miejsce zajął Kamil Stoch z rezultatem 123 metrów. Do konkursu weszli też trzydziesty dziewiąty Maciej Kot (117 metrów) i czterdziesty siódmy Stefan Hula (114 metrów).

W pierwszej serii, rozgrywanej w systemie KO, Dawid Kubacki będzie rywalizował z Austriakiem Danielem Huberem. Rywalem Piotra Żyły będzie Norweg Sondre Rigen. W prawdziwie mistrzowskim pojedynku Kamil Stoch zmierzy się z Gregorem Schlierenzauerem. Trudna przeprawa czeka Macieja Kota i Stefana Hulę. Biało-czerwoni o awans do drugiej serii powalczą kolejno z Markusem Eisenbichlerem i Pilippem Aschenwaldem.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News