Znajdź nas

Mistrzostwa Świata w Seefeld

Były rekordzista świata uderza w Kubackiego. „Powinien okazać więcej szacunku”

Złoty medal mistrzostw świata Dawida Kubackiego najwyraźniej niektórym nie jest w smak. Krytycznie o zwycięstwie Polaka wyraził się między innymi były rekordzista świata Johan Remen Evensen.

Dawid Kubacki w locie
Dawid Kubacki leci po złoty medal!

Norwegowi nie spodobało się to jak Dawid Kubacki cieszył się ze złotego medalu. Johan Remen Evensen przyznał nawet, że Polak go bardzo zdenerwował. „Powinien okazać więcej szacunku, bo wygrał w taki, a nie inny sposób” – stwierdził były rekordzista świata. Chodzi między innymi o fakt, że Polacy zaczęli świętowanie jeszcze zanim sklasyfikowano lidera po pierwszej serii Ryoyu Kobayashiego.

Johan Remen Evensen w mocnych słowach wypowiedział się też o przebiegu zawodów. „Ten konkurs to skandal. Mistrz świata nie powinien być wyłaniany w takich warunkach” – wypalił były rekordzista świata. Nawiązywał tym samym do tego, że Dawid Kubacki wywalczył złoty medal, mimo że po pierwszej serii zajmował 27. miejsce.

Johan Remen Evensen w trakcie konkursu w Vikersund

Norweg podczas kariery zawodniczej

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Mistrzostwa Świata w Seefeld