Znajdź nas

TOP News

Stefan Kraft nowym liderem Raw Air

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Trondheim. Dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w Raw Air. Dobrze spisał się Dawid Kubacki, który był trzeci.

Stefan Kraft na belce
Stefan Kraft najlepszy w kwalifikacjach

W kwalifikacjach zdecydowanie najlepszy okazał się Stefan Kraft. Austriak skoczył 135,5 meta i o ponad 11 punktów pokonał drugiego Ryoyu Kobayshiego. Triumfator tegorocznej edycji Pucharu Świata poszybował na odległość 130 metrów. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld skoczył zaledwie pół metra bliżej od Japończyka i przegrał z nim o 0,3 pkt.

Do konkursu awansowali również pozostali biało-czerwoni. Czternaste miejsce zajął Kamil Stoch (123 metry), a piętnaste Jakub Wolny (122,5 metra). Na 26. pozycji kwalifikacje ukończył Piotr Żył (120,5 metra), na 43. Paweł Wąsek (116 metrów), a na 44. Stefan Hula (115 metrów).

W klasyfikacji Raw Air Stefan Kraft wyprzedził dotychczasowego lidera Roberta Johanssona. Różnica między nimi wynosi jednak tylko 5,3 punktu. Trzeci jest Ryoyu Kobayashi. Najwyżej z Polaków notowani są Kamil Stoch – szóste miejsce, a także Dawid Kubacki – dziewiąte.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News