Hubert Hurkacz rewelacją turnieju w Indian Wells. Polak pokonuje faworytów, a przed nim już Federer

Życiowy sukces Huberta Hurkacz. 22-letni tenisista awansował do ćwierćfinału prestiżu turnieju w Indian Wells. Tym razem Polak okazał się lepszy od rozstawionego z numerem „24” Denisa Shapovalova. Jego kolejnym rywalem będzie Roger Federer.

Hubert Hurkacz podczas meczu
Hubert Hurkacz podczas turnieju w Waszyngtonie /fot. kyle tsui from Washington, DC, USA - Citi Open 2018 Round of 64, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71423004/

Najbardziej zacięty przebieg miał pierwszy set. Może o tym świadczyć fakt, że wszyscy zawodnicy bezbłędnie wykorzystali własny serwis. Ostatecznie po tie-breaku lepszy okazał się Hubert Hurkacz. W drugim secie 22-latek długo stawiał opór Denisowi Shapovalovi, ale mimo obronionych dwóch break-pointów, przegrał 2:6. Trzecia partia była dla Polaka niezwykle udana. Zwłaszcza że w porównaniu do rywala miał bezbłędny serwis. W dziewiątym gemie Hubert Hurkacz przełamał Kanadyjczyka i wygrał całe spotkanie 7:6, 2:6, 6:3.

W ćwierćfinale rywalem Polaka będzie Roger Federer. W poprzedniej rundzie Szwajcar pewnie wygrał z Brytyjczykiem Kylem Edmundem 6:1, 6:4. Dla Huberta Hurkacza będzie to pierwsze starcie z utytułowanym Federem. W przeszłości obaj mieli jednak okazję ze sobą trenować.