Stefan Kraft już niemal pewny Kryształowej Kuli. Dawid Kubacki znów musi gonić

Stefan Kraft coraz bliżej triumfu w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. W trudnej sytuacji jest natomiast Dawid Kubacki, który stracił trzecie miejsce.

Stefan Kraft

Stefan Kraft w dzisiejszym konkursie zajął bardzo odległe 17. miejsce. Dla Austriaka był to najsłabszy występ od połowy grudnia. Tej szansy nie zdołał jednak wykorzystać Karl Geiger. Niemiec podobnie jak wczoraj uplasował się na 19. pozycji. W rezultacie Stefan Kraft w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma już nad Niemcem 140 punktów przewagi. Szanse Geigera na końcowy triumf w cyklu są zatem iluzoryczne.

Trzeciej lokaty w Pucharze Świata nie zdołał zachować Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld zajął dzisiaj ósme miejsce, ale jego rywal Ryoyu Kobayashi był czwarty. A ponieważ przed wtorkowym konkursem w Lillehammer różnica między nimi wynosiła zaledwie dziewięć punktów to Japończyk zdołał wyprzedzić Polaka. Obecnie to Kobayashi ma nad Kubackim dziewięć oczek przewagi.

Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej jest piąty, natomiast Piotr Żyła jedenasty. Przed skoczkami jeszcze tylko dwa konkursy indywidualne.