Znajdź nas

TOP News

Pierwsza taka decyzja w związku z koronawirusem. Rozgrywki ligowe w hokeju na lodzie zakończone

Koniec meczów ligowych w hokeju na lodzie. W związku z szerzącym się koronawirusem, władze ligi podjęły decyzję o zakończeniu sezonu. Na razie nie wiadomo w jaki sposób zostanie wyłoniony mistrz Polski.

Hokej na lodzie
/zdjęcie ilustracyjne/

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kierując się zaleceniami Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie” – napisano w komunikacie. Decyzja została podjęta jednogłośnie.

Półfinałowe spotkania miały ruszyć w czwartek, a prawo gry mieli w nich GKS Tychy, GKS Katowice, Unia Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie. Na razie nie wiadomo w jaki sposób zostanie wyłoniony mistrz Polski, a nawet czy w ogóle zostanie wyłoniony.

Wczoraj rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Rozgrywki ligowe mogą być z kolei prowadzone, ale tylko jeśli będą się odbywać bez udziału publiczności.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News