Znajdź nas

TOP News

Wiatr wypaczył konkurs na Kulm. Stefan Kraft najlepszy, Kamil Stoch czwarty

Stefan Kraft najlepszy w niedzielnym konkursie PŚ na austriackim mamucie Kulm. Za ostateczne wyniki konkursu uznano rezultaty z pierwszej serii. Kamil Stoch zajął 4. lokatę.

Stefan Kraft
Stefan Kraft

Konkurs wygrał Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata na Kulm skoczył 230 metrów. Jego przewaga nad drugim Ryoyu Kobayashim wyniosła zaledwie 0,7 pkt. Japończyk w sprzyjających warunkach atmosferycznych poleciał na 242,5 metra. Trzeci po skoku na odległość 228,5 metra był Timi Zajc. Tuż za czołową trójką uplasował się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 232 metry, a jego strata do lidera wyniosła zaledwie 3,2 pkt.

Wczorajszy triumfator Piotr Żyła skoczył 223,5 metra, co dało mu 9. lokatę. Punkty zdobyli też Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł. Ten pierwszy wylądował na 215 metrze i zajął 21. lokatę. Zniszczoł skoczył 206 metrów i był 28.

Sensacyjnie poza „30” znalazł się Dawid Kubacki. Polak doleciał do 199 metra i uplasował się na 32. lokacie. Klemens Murańka, po skoku na odległość 201 metrów był 38.

Druga seria przebiegała w loteryjnych warunkach. Długo na swoją próbę czekał między innymi Kamil Stoch. Polak skoczył na Kulm bardzo słabo. Ostatecznie jednak sędziowie podjęli decyzję o anulowaniu drugiej serii.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News