Magda Linette najlepsza w Tajlandii! Drugi tytuł Polki!

Magda Linette wygrała turniej WTA w Hua Hin w Tajlandii. To jej drugi triumf w karierze.

Magda Linette

W finale turnieju WTA w Hua Hin rywalką Polki była Leonie Kueng. Obie panie zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy. Magda Linette na korcie była jednak zdecydowanie lepsza. Na początku pierwszego seta Szwajcarka stawiała jeszcze opór, ale później przeważała nasza tenisistka. Set skończył się zwycięstwem Polki 6:3. W drugiej odsłonie Magda Linette miała jeszcze wyraźniejszą przewagę. Przełożyło się to na wygraną całej partii 6:2

Dla 28-latki to drugi triumf w cyklu WTA. Poprzedni tytuł Polka wywalczyła rok temu w Bronxie.