Znajdź nas

TOP News

Stefan Horngacher odchodzi z reprezentacji Polski! Nowym trenerem Michal Doleżal

Stefan Horngacher nie będzie dalej trenerem reprezentacji Polski. Nowym szkoleniowcem będzie dotychczasowy asystent Austriaka – Michal Doleżal.

Grzegorz Sobczyk i Stefan Horngacher
Stefan Horngacher w gnieździe trenerskim podczas Igrzysk w Pjongczangu /fot. archiwum/

Stefan Horngacher wyjaśnił, że zdecydował się nawiązać współpracę z Niemcami. Jak dodał, kontrakt jeszcze nie jest podpisany, ale dopinane są już wszystkie szczegóły. Austriak tłumaczył, że w Niemczech ma większe perspektywy rozwoju.

Austriak prowadził naszą kadrę od marca 2016 roku doprowadzając ją do największych sukcesów w historii. W tym czasie biało-czerwoni zostali drużynowymi mistrzami świata w Lahti, a także brązowymi medalistami Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Polacy dwukrotnie zostali też triumfatorami Pucharu Narodów. Pod jego wodzą Kamil Stoch został mistrzem olimpijskim, wygrał Puchar Świata, a także dwukrotnie z rzędu Turniej Czterech Skoczni. W tym roku największy sukces w karierze odniósł natomiast Dawid Kubacki zostając mistrzem świata na normalnej skoczni.

>> MICHAL DOLEŻAL NOWYM TRENEREM POLAKÓW. ZOBACZ CO O NIM WIEMY

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News