Znajdź nas

TOP News

Sportowcy oddali hołd Kamili Skolimowskiej!

Najlepsi polscy lekkoatleci wraz ze sportowcami z zagranicy po raz 10. wzięli udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Tysiące kibiców obserwowało ich zmagania na Stadionie Śląskim.

piotr lisek memoriał kamili skolimowskiej
Piotr Lisek na Memoriale Kamili Skolimowskiej

Stadion Śląski już po raz drugi organizował Memoriał Kamili Skolimowskiej. Tegoroczna edycja imprezy poświęconej pamięci naszej złotej olimpijki z Sydney była wyjątkowa. Minęło 10 lat od jej nagłej śmierci. Dlatego organizatorzy zrobili wszystko, aby do Chorzowa przybyła śmietanka polskiej i zagranicznej lekkoatletyki. I też tak się stało. Kibice mogli obserwować rywalizację kilkunastu polskich zawodników, którzy regularnie walczą o medale najważniejszych imprez.

X Memoriał Kamili Skolimowskiej był wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. W tym roku poprzedza Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce, które za 2 tygodnie rozpoczną się w Doha. Dlatego dla wielu zawodników był to ważny sprawdzian przed turniejem rangi mistrzowskiej.

Wyniki nie były najważniejsze, ponieważ chodziło przede wszystkim o oddanie hołdu Kamili. Ponadto w wielu konkurencjach rywalizowali niepełnosprawni z różnych poziomów oraz zawodnicy profesjonalni z amatorami.

W najciekawszych konkurencjach zwyciężali faworyci. W rzucie oszczepem wygrał Marcin Krukowski – 82.81 m. Wśród kobiet Maria Andrejczyk była 2. W pchnięciu kulą kobiet Paulina Guba (18.65 m) musiała uznać wyższość Chase Ealey. Alicja Jeromin wygrała bieg na 100 metrów parasportowców. W tej samej konkurencji u mężczyzn zwycięstwo przypadło Mariuszowi Pietrusze.

Oczywiście Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski zajęli dwie pierwsze pozycje w skoku o tyczce. Ewa Swoboda wygrała na 100 metrów (11.29 s). Piotr Małachowski był 2. w rzucie dyskiem. Natomiast Konrad Bukowiecki pchnął kulą aż na 22.25 m – w ten sposób ustanowił nowy rekord życiowy i zwyciężył w rywalizacji. Marcin Lewandowski po świetnym finiszu wygrał na dystansie 1000 metrów.  Tuż za nim znaleźli się Kszczot i Rozmys.

Justyna Święty-Ersetic przegrała walkę z Allyson Felix w biegu na 400m. Paweł Fajdek był za to najlepszy wśród kulomiotów. Jego wyczyn powtórzyła Malwina Kopron z wynikiem 75.23 m.

Więcej w TOP News