Znajdź nas

TOP News

Vital Heynen ogłosił skład na mistrzostwa Europy. Odstrzelił dwóch mistrzów świata

Vital Heynen ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. W kadrze nie ma Bartosza Kurka i Bartosza Kwolka.

Polscy siatkarze: Dawid Konarski, Karol Kłos, Michał Kubiak

Z grona szesnastu zawodników, którzy brali udział w zgrupowaniu w Arłamowie, Vital Heynen zrezygnował z usług dwóch. Na turniej nie pojadą Bartosz Kurek i Bartosz Kwolek. W przypadku MVP mistrzostw świata ta decyzja nie jest zaskoczeniem. Bartosz Kurek dopiero wraca do treningów po długiej rehabilitacji związanej z kwietniową operacją kręgosłupa.

Na mistrzostwa Europy pojadą rozgrywający Fabian Drzyzga i Marcin Komenda, a także atakujący Dawid Konarski i Maciej Muzaj. W gronie przyjmujących są Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk i Aleksander Śliwka. Dla tego drugiego będzie to pierwszy turniej tej rangi w biało-czerwonych barwach. Ze środkowych Belg postawił na Mateusza Bieńka, Karola Kłosa, Jakuba Kochanowskiego i Piotra Nowakowskiego. Dla Kłosa będzie to pierwsza taka wielka impreza od Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Skład uzupełniają libero Damian Wojtaszek i Paweł Zatorski.

Reprezentacja Polski mistrzostwa Europy rozpocznie w piątek od meczu z Estonią. W kolejnych dniach podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Czechami, Czarnogórą, Ukrainą i Holandią. Impreza organizowana we Francji, Belgii, Słowenii i Holandii potrwa do 29 września. Po raz pierwszy w mistrzostwach Europy biorą udział 24 drużyny.

>> Skład reprezentacji Polski na ME siatkarzy:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News