Koniec paryskiego snu. Simona Halep błyskawicznie rozprawiła się z Igą Świątek

45 minut – tyle trwało spotkanie Igi Świątek z Simoną Halep w IV rundzie French Open. Dla 18-letniej Polki była to sroga lekcja tenisa, bo Rumunka wygrała gładko 6:1, 6:0.

Simona Halep gładko pokonała Igę Świątek
Iga Świątek nie potrafiła się przeciwstawić Rumunce

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Iga Świątek miała powody do radości. Sam awans do IV rundy jest jej największym sukcesem w karierze. Po drodze Polka pokonała między innymi szesnastą rakietę świata Qian Wang i mistrzynię olimpijską Monicę Puig.

Simona Halep, która rok temu wygrała French Open, od początku jawiła się jednak jako rywalka trudna do pokonania. Spotkanie potwierdziło te obawy. Polka już w pierwszym gemie straciła podanie. W kolejnych była tylko tłem. Po piętnastu minutach Simona Halep prowadziła już 5:0. Wtedy Świątek nieoczekiwanie ugrała gema. Był to jednak jedyny sukces 18-latki w tym secie. Polka przegrała go 1:6.

W drugim było jeszcze gorzej. Iga Świątek nie potrafiła się kompletnie odnaleźć w starciu z Rumunka. Halep wychodziło niemal wszystko, a 18-letnia Polka nie potrafiła w żaden sposób jej odpowiedzieć. Skończyło się gładkim 0:6.