Znajdź nas

Polecamy

Sukcesy naszych kajakarzy górskich! Dariusz Popiela wicemistrzem Europy!

Świetnie wieści z francuskiej miejscowości Pau. Startujący w konkurencji K-1, Dariusz Popiela został wicemistrzem Europy w kajakarstwie górskim.

Dariusz Popiela
Dariusz Popiela w kajaku /fot. archiwum prywatne/

Dariusz Popiela doskonale spisał się w półfinale. Reprezentant Polski był w nim najlepszy, co dało mu dobrą pozycję do walki o medale. W finale mistrz Polski zaczął odważnie, a co najważniejsze szybko. Dariusz Popiela przez długi czas prowadził, ale w końcówce stracił cenne ułamki sekundy. Ostatecznie nasz zawodnik musiał zadowolić się drugim miejscem. Z Czechem Vitem Prindisem przegrał o 0,77 sek. 10. miejsce zajął Krzysztof Majerczak. Dla Dariusza Popieli to kolejny srebrny medal mistrzostw Europy. Wcześniej był drugi w 2017 roku.

>> CZYTAJ TEŻ: DARIUSZ POPIELA – NAJLEPSZY HISTORYK WŚRÓD KAJAKARZY

Bardzo dobrze wypadła w C-1 Aleksandra Stach. Polka była szósta, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Mogło być nawet wyżej, ale 19-latka miała w finale sześć punktów karnych. Wygrała Brytjka Mallory Franklin. Polka straciła do niej ponad 22 sekundy.

Szósta, ale w K-1 była wczoraj Klaudia Zwolińska.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy